Vention 3.5mm Ma ST > 2x6.3mm Ma MO Grey 8m

Vention 3.5mm Ma ST > 2x6.3mm Ma MO Grey 8m

Artiklinumber: IDS0133892

Cable, 3.5mm male stereo to 2 x 6.3mm male mono TS, braided cable, gold plated connectors, 8m.

Laoseis / Tarneaeg info
store

Saadaval kaupluse laos

local_shipping

Tarneaeg ca. 1-3 tööpäeva. Kaup on poes saadaval

warehouse

Saadaval tarnija laos

Tarneaeg on meie hinnanguline aeg, mille jooksul saame kauba teile kohale toimetada kas meie enda või välise lao kaudu. See on ainult hinnanguline ja tarneaega võivad mõjutada mitmed tegurid, mis on meie kontrolli alt väljas. Jätame endale õiguse võimalikele viivitustele, läbimüügi lõppemisele ja muudatustele. Samuti jätame endale õiguse muuta tarneviisi, kui tellimus on teie valitud tarneviisi jaoks liiga suur või raske. Saate SMS-i või e-kirja, kui teie pakk on teie valitud pakiautomaadis või esinduses kättesaadav. Kui valisite kojuveo, saadetakse teile eelnev teavitus, et leppida kokku tarneaeg. Kui soovite kauba poest ise järele tulla, olete oodatud pärast SMS-i saamist, et teie tellimus on valmis.

43.00 EUR/tk

Igakuine kuumakse alates 7.31 euro

Payment
EAN: 6922794790278 MPN: BARHK

Teised, kes ostsid Vention 3.5mm Ma ST > 2x6.3mm Ma MO Grey 8m ostsid ka

Cable, 3.5mm male stereo to 2 x 6.3mm male mono TS, braided cable, gold plated connectors, 8m.

The Vention BARHK allows you to convert a stereo signal from a 3.5mm TRS jack to two 6.35mm TS mono connectors. This type of cable comes in handy when connecting a laptop, smartphone or instrument with a headphone output to a mixer, active speakers or stereo amplifier. Gold-plated plugs reduce signal loss and protect against corrosion, while the use of a tin-plated copper conductor increases resistance to oxidation and improves transmission stability. As a result, the accessory provides clear, surround sound without interference or noise.

Durable construction
The plugs are made of aluminum, which increases resistance to abrasion and breakage. The cable is additionally shielded with aluminum foil, which reduces the impact of electromagnetic interference. The whole is protected by a PVC layer and a cotton braid, which increases resistance to abrasion and stretching, while remaining flexible. The cable's reinforced splitter improves its durability for heavy use in the studio or on stage.

Specification:

Manufacturer Vention
Name 3.5mm to 2×6.5mm Audio Converter Cable
Model BARHK
Color Gray
Connectors TRS 3.5 mm male / TS 6.35 mm male (×2)
Type of connectors Gold-plated
Conductor Tin-plated copper
Connector housing Aluminum alloy
Shielding Aluminum foil
Outer insulation PVC + cotton braid
AWG 26AWG
Outer diameter 5 mm
Length 8 m